AÇIKÖĞRETİM LİSESİ 2. EK SINAV

8 ve üzeri dönem öğrencileri için açılmış olan 2. ek sınav başvuruları 10,11,12 eylül tarihlerinde halk eğtiim merkezlerinde yaptırılabilecektir. Sınav yeri Ankara'dır.

.

.

.

AYRINTILAR

06/09/2013 tarih ve 91554184/490.01/2359562 sayılı olur ile Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine II. Ek sınav hakkı verilmiştir.

 

1.  II. Ek sınav 22 Eylül 2013 Pazar günü saat 10:00'da Ankara'da bir oturum şeklinde yapılacaktır.

 

2. II. Ek sınava 8 ve üzeri döneme sahip (8,9,10,11.,….)aktif, donuk, silik bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir.

 

3. II. Ek sınava başvuru şartlarını taşımayan (7 ve altındaki döneme sahip olan ) öğrencilerin başvuruları alınmayacaktır.

 

4. II. Ek sınav için başvurular 10-11-12 Eylül 2013 tarihlerinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapılacaktır.

 

5. II. Ek Sınav için öğrencilerimiz ilgili bankalara "Ek Sınav Ücreti" ödeyeceklerdir (Yeni Kayıt ya da Kayıt Yenileme için ödemeyiniz).

6. II. Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine (T.C Ziraat Bankası, T.C. vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 20 TL ek sınav başvuru ücretlerini ve 5 TL de kayıt yenileme işlemini yaptırdığı merkezin (Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri) okul aile birliği hesabına ödeyeceklerdir.

 

7. II. Ek sınav başvuru işlemi yapıldıktan sonra 12 Eylül 2013 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girilecek derslerin mutlaka sistem üzerinden seçimi (en fazla 24 kredi) yapılacaktır. ( Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)

 

8. Ortadoğu programında kayıtlı öğrencilerimiz bulundukları ülkelerdeki irtibat bürolarından(MEB Türk Okulları ) Türkiye’de gireceği sınav merkezini belirtmek kaydıyla ek sınav başvuru işlemini yaptırabilirler. Türkiye’de (tatil dolayısıyla) bulunan Ortadoğu programına kayıtlı öğrencilerimiz sınav bedelini ödedikten sonra ek sınav başvuru süresi içerisinde [email protected] veya 0312 213 01 75 nolu faksa bilgi vererek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

 

9. II. Ek sınav Ankara'da belirlenen merkez ilçelerde yapılacaktır. Öğrencilerimiz belirlenen sınav merkezlerini sistem üzerinden seçerek sınava girecekleri yer olarak belirleyeceklerdir. (II. Ek sınav sonrasında mezun olamayan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerinde sınav merkezlerini tekrar güncellemeleri gerekmektedir.)

 

10. II. Ek sınav sonuçları açıklandıktan sonra (24 Eylül 2013'te) , mezun olanlara ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitim Merkezi müdürlüklerinden (10 TL diploma harcını ilgili bankalara ödedikten sonra) çıkma belgesi alabileceklerdir. Mezuniyet yazısına ihtiyaç duyanlar yine irtibat bürolarından (Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri) alabilirler.

 

Not: 

 

1. Öğrenimlerine  "Alanlı" devam edenlerden, 8 dönem ve üzerinde olan ve ek sınava başvuran öğrencilerimiz isterlerse alan değişikliği yapabilirler. Ders seçtikten sonra alan değişikliği yapan öğrenciler, kayıt yenileme süresi içerisinde (10-11-12 Eylül) derslerini yeniden seçmek zorundadır.

 

2. II. Ek sınav sonucunda “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerin dosyaları kayıt yaptırdıkları il/ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde olduğundan, ilgili merkez dosyaları müdürlüğümüze gönderildikten ve incelemesi Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce tamamlandıktan sonra mezuniyet aşamasına gelebileceklerdir. “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrenci “Mezun” konumuna gelmediği sürece “Çıkma belgesi” ve “ilgili makama mezuniyet yazısı” düzenlenemez.

 

3. Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programında kayıtlı bulunan öğrencilerimizden başvuru şartlarını taşıyan ve II. ek sınavdan yararlanmak isteyenler 21 Eylül 2013 Cumartesi saat 10:00-15:00 arası ve  22 Eylül 2013 Pazar günü sınav saatinden önce (08:00-09:30 arasında) Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne(Ankara)  başvurmaları halinde II. ek sınav hakkından yararlanabileceklerdir. (Bu öğrencilerimizin ek sınav ücreti, "Milli Eğitim Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi" tarafından Müdürlüğümüzde tahsil edilecektir.)

 

4. Yüksek Öğretim Kurumu kararı gereği, ek sınavlar sonucunda mezun olan öğrencilerimiz 1 Kasım 2013 tarihinde kadar  kazanmış oldukları üniversitelere kayıt yaptırabileceklerdir. YÖK'ün konuyla ilgili yazısını görmek için tıklayınız

 

5. II. Ek Sınav başvuru işlemleri nedeniyle 09-13 Eylül 2013 tarihleri arasında Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme işlemleri yapılamayacaktır.

.

.

.

.

Paylaş: