AÖF EK YERLEŞTİRME ( EK KAYIT ) İŞLEMLERİ

07 Ekim 2013 - 23 Ekim 2013 tarihleri arası yapılacak olan Ek Kayıt işlemleri haber ayrıntısında...

.

.

.Başvuruya şimdi başlamak için tıklayınız .

.

.

.

 

ÖSYS EK YERLEŞTİRME KAYIT BAŞVURU

 

BİLGİLENDİRME

 

Kayıt Türü:

ÖSYS EK YERLEŞTİRME

Başvuru Tarihi:

07 Ekim 2013 Saat: 00.00 - 25 Ekim 2013 Saat: 17.00

Kayıt Tarihi:

07 Ekim 2013 - 23 Ekim 2013, Mesai Saatleri

Mazeretli Kayıt Tarihi:

24 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013, Mesai Saatleri

 
Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız. 

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

 

KAYIT ADIMLARI

 

 
   * Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız.
   * Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
   * Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
   * AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

BAŞVURU VE KAYIT

 

1) INTERNET BAŞVURU

ÖSYS Ek Yerleştirme başvuru koşulları aşağıdadır:


2013 yılı ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.


Başvuru koşullarını taşıyorsanız 07 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız.Internet'ten başvuru işlemleri 25 Ekim 2013 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.


Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle buraya tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.


Başvuruya şimdi başlamak için tıklayınız .

 2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.


   * Öğrenim Belgesi

   * Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)
   * Fotoğraf

   * Internet Başvuru Belgesi

   * Fotoğraflı-İmzalı Form

   * Öğrenci Bilgi Formu

 

Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m'den, bayan adayların 1.65m'den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge” lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Engelli öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için tıklayınız.

Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Malullerin kendileri ile eş ve çocukları, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları durumlarını kanıtlayan resmi belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte banka ödemesini yapmadan AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

 3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

 
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen "Dönem Öğretim Gideri" ödemelerini 07 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.

 

Ödeyeceğiniz miktarı öğrenmek için tıklayınız.

 

- Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren Şehitlerin Eş ve Çocukları, Malullerin kendileri ile eş ve çocukları, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı içintıklayınız.

 

Engelli Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda engelli olduğunu belgeleyen öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı için tıklayınız.

 4) AÖF BÜROSUNDAN KAYIT

 
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 07 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

 

KILAVUZLAR

 

Başvuru ve Kayıt Kılavuzu

PDF

MS Word

Öğrenci Kılavuzu

PDF

MS Word

Ders ve Sorumluluk Üniteleri Listesi

PDF

MS Word

 

.

.

.

 

Paylaş: