KURBAN PAYLAŞMAK DEMEKTİR

DEĞERLİ KARDEŞLERİMİZ. HAFIZLARIMIZ İÇİN KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ. RABBİMİZ YAPTIĞINIZ BAĞIŞ VE HAYIRLARINIZI KABUL EYLESİN

KURBAN BAĞIŞI YAPMAK İÇİN

0532 576 53 77 ve 0536 857 80 90

.

 ALLAH KURBANINIZI KABUL EYLESİN ( AMİN)

.

Kurbanlıkları da sizin için Allah'ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah'ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik. ( Hac Suresi 36. ayet)

.

Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlıklar üzerine Allah'ın adını ansınlar diye, biz her ümmet için kurban kesmeyi farz kıldık. İşte sizin tanrınız tek bir Tanrı'dır. O halde O'na teslim olun. O'na samimiyetle boyun eğenleri müjdele! ( Hac Suresi 34. ayet)

 

Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes. (Kevser suresi 2.ayet)

.

“De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.” (Enam suresi 162. ayet)

.

Âişe (r.a.)’dan rivayet edildiğine göre, Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

“Ademoğlu kurban kesme gününde Allah katında kan akıtmaktan daha sevimli bir amel işlememiştir. O kurban, kıyamet günü boynuzları, kılları ve tırnaklarıyla gelecektir. Kurbanın kanı yere düşmeden önce Allah katında hemen kabul olunur. Bu sebeple kestiğiniz kurbanlardan dolayı sıkıntı değil gönlünüz hoş olsun.” (İbn Mâce, Edahî: 3)

.

.

.

 

.

.

Paylaş: